dfgdfg  Zpět na seznam

OS-Planes.info - Fotky z Prahy

21.8.2008

 

Simulátor Boeing 737 ČSA

   

    V rámci výcviku jsme dostali skvělou možnost "prolétnout" se na pohyblivém simulátoru Boeingu 737 ČSA (a již v dubnu na ATR 42 - fotky níže). Nejdříve nám byly instruktory předvedeny různé standardní i méně obvyklé situace, jako přistání za nízké viditelnosti, se střihem větru, oblétávání bouřek, atd., a pak jsme si start, pravý okruh a přistání na dráhu 24 Ruzyňského letiště zkusili sami (viz šestá fotka, kterak mířím přímo do zdi). Simulátor Boeingu narozdíl od statického ATR poskytuje téměř autentický zážitek z letu, včetně zaražení do sedadel při startu a naopak :). Tak teď už mi k plné spokojenosti zbývá ještě proletět se v pilotní kabině skutečného Boeingu 737 :).

    Na první fotce je Antonov 124 Ruslan, který přiletěl předchozí večer, a jehož pozice vybízela k tomu, abych si ho vyfotil přímo z pracoviště.

 

             
             
             

 

 
             
             
             

    Přikládám ještě fotky ze simulátoru ATR 42, na kterém jsme byli už 23. dubna, ale nezpracoval jsem tehdy samostatnou reportáž. I tehdy nám nejdříve profesionálové od ČSA předvedli různé letové situace, a pak jsme si zalétali i my.