dfgdfg  Zpět na seznam

OS-Planes.info - Fotky z výletů

Karlovy Vary

17.2.2007

  

    Opravdu nezapomenutelné zážitky mi připravil spotterský víkend v Karlových Varech. Díky předváděcí akci Škody Auto zažilo toto příjemné malé letiště s nádherným okolím dosud nevídaný provoz velkých dopravních letadel, který zřejmě přilákal i více sportovních letadel než obvykle.

    V sobota, která byla jen takovou malou přípravou na velmi výjimečnou neděli, přilétly dva velké stroje. Pilot Airbusu 320 Swiss HB-IJU nám ukázal možnosti tohoto letadla a při přistání na dráhu 11 za nadšení a údivu všech přihlížejících zabrzdil ještě před twy B, která je od prahu rwy 11 vzdálená přibližně 700 metrů. Z Vídně pak přivezl dealery Škodovky stroj ČSA Boeing 737-400 OK-WGX, který pak na letišti přenocoval. Po odpoledním fotografování jsme s Tryskáčkem využili průvodcovských služeb Jirky N. a prohlédli si i Karlovy Vary; den jsme samozřejmě zakončili v příjemné hospůdce. 

 

 

 

 

 

Další fotografie z tohoto dne mají samozřejmě karlovarští spotteři: http://lkkv.info/20070217.htm.

 

18.2.2007

 

    V neděli vypukl opravdový spotterský svátek. Šest velkých strojů v jednom dni toto letiště ještě nezažilo, pět z nich bylo na ploše dokonce najednou; podle předem naplánovaného scénáře pak byla jednotlivá letadla přesouvána po stojánce a pojížděčkách pomocí nově pořízeného tahače, aby se na plochu vůbec vlezla. Na letiště se postupně slétla tato letadla: Boeing 737-500 Ukraine International UR-GAJ, Fokker 100 SunAdria 9A-BTD (jen na otočku), MD83 Viking SE-RDE, a opět Airbus 320 Swiss HB-IJU (stejná posádka, stejné představení - opět dobrždění před twy B) a nakonec ještě linka ČSA z Moskvy s Airbusem 320 OK-LEF. Někteří z nich pak za krásného pozdně odpoledního osvětlení scény odlétli, na letišti na přenocování zůstalo jen švédské a ukrajinské letadlo.

    Na závěr chci poděkovat Jirkovi N. za vzornou péči o nás, spotterské kolegy z jiných českých letišť, a za jeho úspěšnou šamanskou aktivitu při rozhánění mraků (počasí bylo přímo luxusní). Letiště v Karlových Varech mě nadchlo krásným okolím a možnostmi pro fotografování, které můžeme jen tiše závidět; už teď těším se na příští návštěvu Karlových Varů.

 

 

 

 

 

 

 

 

A opět další fotografie od karlovarských spotterů: http://lkkv.info/20070218.htm.

Fotky má taky Tryskáček: http://www.lkpd.site.cz/Ostatni/LKKV_02_2007/LKKV-SKODA%20Airport.htm