dfgdfg  Zpět na seznam

OS-Planes.info - Fotky z výletů

15.-16.3.2008 Vídeň (přes Bratislavu)

   

   

    Díky levným letenkám SkyEurope z Prahy do Bratislavy jsme získali možnost navštívit Vídeň, která je z Bratislavy přece jen lépe dostupná, než z Prahy. V počtu osm osob jsme se tedy v sobotu ráno sešli na letišti Praha-Ruzyně k letu NE 41 do Bratislavy, na který byl přistaven jeden ze starších Boeingu 737-700, OM-NGB, s posádkou kapitána Rogera Serga. Po vzletu z dráhy 24 a levé zatáčce byl let směrován na Brno, v letové hladině 270. Hranici se Slovenskem jsme přelétli u Hodonína a začali klesat na přiblížení pro dráhu 31 Bratislavského letiště. Po přibližně 45 minutách stroj bezpečně dosedl a my se mohli vydat na další cestu do Vídně. Rozloučili jsme se s Tryskáčkem, který v Bratislavě zůstal a přímo u terminálu nastoupili do autobusu společnosti Terravision, který nás odvezl do Vídně na zastávku Erdberg.

   

    PRG-BTS:    

 

 

 

 

 

   

    Vídeň 15.3.:

 

    Ubytovali jsme se v hotelu se stylovým jménem Mozart a vyrazili jsme na prohlídku Vídně. Počasí nám přálo, a tak jsme kombinací pěší chůze a jízdy tramvají prozkoumali samotné centrum Vídně se všemi parky a historickými budovami, navštívili jsme palácový komplex Belveder, a taky si dali největší Vídeňský řízek (přes celý talíř) v restauraci Figlmüller. Večer jsme si nenechali ujít návštěvu Vídeňského Prateru a nechali se na Ruském kole vyvézt nad nádherně osvětlenou Vídeň.

 

 

 

 

   

 

    Vídeň 16.3.:

 

    V neděli jsme jsme ještě zamířili do centra vyfotit v lepším světle radnici a budovu parlamentu. Poté jsme se přesunuli k domu navrženému známým všestranným umělcem Friedensreichem Hundertwasserem - Hundertwasserhausu; tento dům je proslulý díky velmi netradičnímu architektonickému pojetí, jako je používání nerovných linií, mix různých stylů a zeleň včetně stromů vysazená na střeše domu.

    Poslední část výletu jsme věnovali návštěvě zámku Schönbrunn, císařskému sídlu. Palác je obklopen obrovským parkem, ve kterém se nachází například obří fontány, bludiště, zoologická zahrada či skleníky s exotickými rostlinami, a z jehož horní části se naskýtá nerušený pohled na samotný palác a část Vídeňského panoramatu.

 

 
 

    Po návštěvě zámku jsme se už vydali na zpáteční cestu do Bratislavy. K večernímu letu do Prahy byl přistaven Boeing 737-700 OM-NGE, tedy další kousek, kterým jsem ještě neletěl. Velitelem letadla byl tentokrát cpt. Mikula. Po odletu z dráhy 31 a nastoupání hladiny 280 se vyskytly slabší turbulence, ale jinak let proběhl v pořádku a za 50 minut jsme přistáli bezpečně na dráhu 24 Ruzyňského letiště.

    Je škoda, že SkyEurope už dříve zrušil linku do Vídně, a že nyní ruší i lety do Bratislavy. Vídeň je místo, které rozhodně stojí za návštěvu a přímé letecké spojení by jistě přilákalo více turistů. Takto zbývá pouze dražší letecký spoj společnosti Austrian, případně zdlouhavé cestování autobusem, vlakem, či autem.

Jirkovu reportáž najdete zde: http://lkkv.info/VIE08.htm