dfgdfg  Zpět na seznam

OS-Planes.info - Fotky z výletů

15.-19.7.2008 Zadar

 

     V prosinci minulého roku začala společnost SkyEurope prodávat letenky do přímořských letovisk na léto 2008. Hned první den prodeje jsem letenky Zadar, zpáteční se dala sehnat za 1800 Kč se všemi poplatky a vyřešila se tak otázka, kam v létě na dovolenou. Do Zadaru společnost SkyEurope létá z Prahy dvakrát týdně, vždy v úterý a v sobotu v ranních hodinách.

    K našemu úternímu odletu byl k mé radosti přistaven jeden z novějších Boeingů 737-700 společnosti, OM-NGP. Kvůli opožděnému příletu z Lisabonu byl odlet posunut o přibližně 25 minut. Z dráhy 24 jsme se odlepili v půl osmé ráno a nabrali kurz směrem na jih přes Rakousko a Slovinsko. Obsazenost letadla byla přibližně 50%. Let na letové hladině 370 pod vedením cpt. Pivarčiho probíhal velmi klidně, tedy až do okamžiku, kdy jsme se přiblížili Chorvatskému pobřeží a začali klesat na přistání. Ze silných turbulencí jsme byli pochopitelně nadšení a let připomínal horskou dráhu až do přistání po 1 hodině a 4 minutách letu na dráhu 14 Zadarského letiště. Pojíždění po přistání zahrnovalo i přejezd silnice, na které se vždy vytvoří zástupy aut. V době našeho příletu se na letišti nacházela pouze menší letadla, případně bizjety zámožnějších majitelů, kteří v Zadaru zřejmě kotví své luxusní jachty. Po pasové kontrole a vyzvednutí zavazadel, na která jsme dlouho nečekali, jsme se autobusem vydali na centrální autobusové nádraží, odkud nám jel spoj MHD k našemu hotelu.

  

      

 

 

 

 

     

  

    Zde přináším alespoň pár fotek z pobytu v Zadaru. Na konci tohoto článku jsou odkazy, na kterých najdete potřebné informace o městě, dopravě v něm, možnosti výletů apod.

   

 

 

 

     

   

 

    V sobotu ráno jsme se nechali vedoucím hotelu, který takto fungoval jako taxikář, zavézt na letiště, které se velmi rychle začalo plnit cestujícími. Soboty jsou na tomto letišti nejsilnější dny, kdy přilétá nejvíce charterů a pravidelných linek. Během čekání na náš let se na ploše vystřídaly např. dva Fokkery 100 SunAdria, Dash 8 Austrian, Airbus 321 Air Méditerranée a náš Boeing 737-700, tentokrát registrace OM-NGE, se kterým jsem měl již tu čest při letu z Bratislavy v březnu. Náš odlet byl opět mírně opožděn, tentokrát z důvodu silnějšího provozu nad Chorvatskem a posunutého slotu. Starty toto ráno probíhaly z dráhy 32, ze které jsme se i my odlepili v 9:15 a při stoupání do letové hladiny 380 zamířili na sever do Prahy. Let pod vedením cpt. Velebného byl tentokrát o poznání pomalejší a klidnější a po hodině a 25 minutách jsme v pořádku přistáli na dráhu 24 Ruzyňského letiště.

       

 

Na závěr slíbené odkazy:

http://www.chorvatsko.cz/svdal/zadar.html - informace o Zadaru a možnostech výletů

http://www.zadar-airport.hr/en/index.php - stránka letiště v Zadaru

http://www.vista-zadar.hr/ - příjemný hotýlek, ve které jsme bydleli, přímo u moře a s vynikající restaurací

http://www.liburnija-zadar.hr/kolodvor/index.php - stránky místního dopravního podniku

http://www.jadrolinija.hr/ - společnost provozující lodní spoje po Chorvatském pobřeží