dfgdfg  Zpět na seznam

OS-Planes.info - Fotky z výletů

14.-25.7.2012 Kréta

 

    Pro letní dovolenou v roce 2012 jsme vybírali místo dlouho, věděli jsme jen, že to bude určitě Řecko. Vyhrála nakonec Kréta, jako dostatečně velký ostrov pro odpočinek i pro objevování.

    Cestovní kancelář, se kterou jsme cestovali, využívala pro lety z Brna služeb letecké společnosti Travel Service. Ta zase v Brně na letní sezónu zabázovala vypůjčený Airbus 320 YL-LCJ, kterým jsme nakonec letěli i my.

   

 

14.7.

 

    Let QS2216 do Herklionu měl odlet naplánovaný na 12:00. V letadle jsme dostali vyžádaná místa 5A a 5B s výborným výhledem, mínusem tohoto stroje byl jen klasický nedostatek místa pro nohy (a pro břicho v případě silnějších jedinců). Pojíždění ze stojánky jsme zahájili v 12:07 a z dráhy 28 Brněnského letiště vzlétli v 12:14. Let přes Evropu pod vedením cpt. Vladimira Ivetiče byl velmi klidný a prakticky bez oblačnosti zakrývající výhled na zem. Po dvou hodinách a deseti minutách letu jsme dosedli na dráhu 27 letiště v Heraklionu a po chvíli už cestovali autobusem cestovky do hotelu ve Stalidě.

 

 

 

             
             
             

 

 

             
             
             

 

             
             
             

 

     
             
             
             

 

 

16.7.

 

    Po prvním dni v letovisku jsme vyrazili na celodenní výlet na ostrov Santorini.

      

             
             
             

 

 

     

18.7.

    Další výlet jsme podnikli pomocí místní hromadné dopravy do hlavního města ostrova Heraklionu a na vykopávky paláce z doby Mínojské kultury Knossos.

             
             
             

 

19.7.

    Celodenní výlet do západní části Kréty nás zavedl do soutěsky Samaria.

             
             
             

 

 

     
             
             
             

21.7.

    S vypůjčeným autem jsme z našeho letoviska vyjeli do hor na planinu Lasithi, navštívili jsme i jeden z kláštěrů a taky Diovu jeskyni.

             
             
             

 

 

   
             
             
             

 

22.7.

 

    Jeden den jsem si vyčlenil i na fotografování letadel, kterých na Krétu denně přilétá dost a dost. K této činnosti jsem si vybral veřejnou pláž v Heraklionu, která leží nedaleko prahu dráhy 27 a letadla tak přistávají přímo před koupajícími se návštěvníky. Navíc jsou dobře vidět i letadla pojíždějící na vzlet.

 

             
             
             

 

 

             
             
             

 

             
             
             

 

             
             
             

 

             
             
             

 

             
             
             

 

             
             
             

 

             
             
             

 

 
             
             
             

23.7.   

    Poslední výlet zapůjčeným autem nás dovedl do východní části Kréty, nejdříve do města Agios Nicolaos, na vykopávky Dórské vesnice nedaleko, dalšího kláštera a nakonec až na úplnou východní výspu strova, na pláž Vai s palmovým hájem.

             
             
             

25.7.       

    Pro let QS2217 zpět do Brna byl opět přistaven Airbus 320 YL-LCJ. V letadle jsme tentokrát zvolili místa 6A a 6B a výhled opět nezklamal. Z Heraklionu jsme odstartovali v 16:20 místního času a až do střední Evropy bylo relativně jasno. V Brně jsme po VOR přiblížení dosedli na dráhu 10 v 17:32, tedy něco málo po dvou hodinách letu.