dfgdfg  Zpět na seznam

OS-Planes.info - Fotky z výletů

23.3.2007 Paříž

   

    Co se týká ceny letenek, tak se nám na podzim povedl další husarský kousek a sehnali jsme zpáteční letenky Praha-Paříž za krásných 670 Kč. Let se společností SkyEurope byl naplánován na 23.3.2007, tedy předposlední den zimního letového řádu.

    Na terminálu Sever 2 Ruzyňského letiště se nás před odletem sešlo 15, většinou lidé z Karlových Varů a okolí, a pak Tryskáček z Pardubic a já. Z Prahy jsme odlétali v 7:15 z dráhy 24 za krásného počasí strojem Boeing 737-700 reg. OM-NGF (a sedadlo 2F) a po cestě na letové hladině 400 (12200 m) jsme sledovali hlavně to, jak se kazí počasí. Při téměř zatažené obloze jsme pak v 8:30 dosedli na dráhu 26 letiště Orly. Kazící se počasí zhatilo plány na spotting na letišti Orly, a tak se celá skupina přesunula metrem do centra Paříže.

    Nejdříve společně, a pak už po menších skupinkách jsme pak prošli a projeli metrem nejznámější Pařížské památky, jako Notre-Dame, Louvre, Champs Élysées, Vítězný oblouk, Eiffelovu věž (až nahoru jsem se neodvážil, ale příště se to určitě povede) a Sacre-Coeur na Montmartru. Jak je i z fotek patrné, počasí opravdu nepřálo, a tak jsme byli nakonec rádi, když jsme se dostali zpět na letiště, abychom trochu před odletem oschli. Odlet byl plánován na 20:05, nicméně byl poněkud (asi o hodinu) opožděn z důvodu posunutého slotu pro odlet letadla z Prahy. Po nekonečném čekání nám byl nakonec přistaven téměř nový stroj Boeing 737-700 OM-NGJ, v němž jsem měl vybráni sedadlo 4F. Odlétali jsme pak z dráhy 08, nastoupali letovou hladinu 390 (11900 m) a v Praze za minimální viditelnosti přistávali na dráhu 06; oba lety byly tedy prakticky po přímce jen s malými korekcemi směru, tedy start i přistání ve směru letu.

    Na letišti jsme se pak rozloučili a rozjeli se opět na oba konce republiky. Cestu vlakem do Prahy a z Prahy radši ani popisovat nebudu, tohle zdlouhavé cestování musím příště nahradit nějakým lepším způsobem.

    Nakonec musím poděkovat Jirkovi N. za informaci o možnosti zakoupení této levné letenky, sám bych si jí možná ani nevšiml, a pak Tryskáčkovi a všem ostatním za společnost při cestování Paříží. 

 

Další trip-reporty:

Tryskáček: http://www.lkpd.site.cz/Ostatni/ParisORY2007/Paris2007.htm

LKKV group: http://www.lkkv.info/Paris07.htm

       
Boeing 737-700 Boeing 737-700 Karlovy Vary winglet
SkyEurope SkyEurope
OM-NGF OM-NGF

 

winglet stín OM-NGF Boeing 747-400 Notre-Dame
Corsair
F-HSEA

 

Notre-Dame fotografové mezi námi Justiční palác jízdní policie
Le Palais de Justice

 

Le Louvre Le Louvre L'Avenue  Vítězný oblouk
des Champs Élysées L'Arc de Triomphe

 

Vítězný oblouk Eiffelova věž Eiffelova věž Eiffelova věž
L'Arc de Triomphe La Tour Eiffel La Tour Eiffel La Tour Eiffel

 

Eiffelova věž pohled na severozápad pohled na severovýchod Le Champ de Mars
La Tour Eiffel

 

odvážný holub vrchol věže Tryskáček Trocadéro

 

výtahová šachta v pilíři pohled od Trocadéro Le Montmartre
Le Sacré-Coeur