dfgdfg  Zpět na seznam

OS-Planes.info - Fotky z výletů

27.1.2008 Londýn-Stansted

   

    Lednová akce s výprodejem letenek společnosti EasyJet mě svými nízkými cenami přesvědčila natolik, že jsem zakoupil letenky takříkajíc "na otočku" z Prahy na Stansted a zpět, s prostojem na Stanstedu 2 hodiny a 45 minut - vše za 720 Kč. Navíc s touto společností jsem ještě neletěl a chtěl jsem vyzkoušet její služby.

    Lety mezi Prahou a letištěm Stansted létají u společnosti EasyJet letadla Airbus 319, v mém případě to byly letouny registrací G-EZAO a G-EZAC (náhoda tomu chtěla, že letadlem, ve kterém jsem letěl z Prahy, přilétli chvíli předtím ze svého výletu na Madeiru Jirka z LKKV a Tryskáček z LKPD - věřím, že se brzy dočkáme reportáže).

    Z Prahy se odlétalo za nepříjemného deštivého a větrného počasí. Nad téměř celou kontinentální Evropou se bohužel držela nízká oblačnost, fotografovat se dalo až nad Belgií. V Anglii naopak panovalo slunečné počasí, jen ten vítr trochu zlobil. Trocha vzrušení nastala při přiblížení na letiště Stansted, kapitán se "z operačních důvodů" rozhodl pro přerušení přistání, a my si tak udělali další kolečko. Druhé přiblížení už proběhlo v pořádku, a po všech příletových procedurách jsem se na hodinku a půl ocitl vedle budovy terminálu, abych si taky užil trochu fotografování letadel. Pro spottery je okolí terminálu bohužel velmi nevhodné, jediné místo je právě vedle něj, s výhledem na malou část plochy a runwaye, obojí hodně daleko s vlnícím se vzduchem. Nicméně pár fotek jsem udělal i tak.

    Brzy na to jsem se opět nechal bezpečnostně zkontrolovat (a tentokráte i ručně :) ), abych se mohl opět nalodit na let zpět do Prahy. Při letu zpět jsme nad oblačnost nalétli už za kanálem La Manche, takže po zbytek letu kromě mraků nebylo vidět nic. Do Prahy jsme přilétli už za tmy, a docela to i při přiblížení na dráhu 24 házelo, nicméně piloti zvládli i tento náročný úkol a bezpečně jsme dosedli na dráhu 24.

    Na závěr se musím omluvit za kvalitu fotek pořízených za letu, berte je víceméně jen jako dokumentační; přece jen se přes trojité sklo fotí docela špatně. Navíc účelem tohoto výletu bylo spíše jen se proletět. Více fotek ze Stanstedu jsem radši taky nepřidával - kdo z vás by chtěl vidět 10 téměř identických fotek Ryanairu... :)

        
Tu-154M   Airbus 319   Řízení letového provozu ČR   letiště
Rossia   EasyJet       Brussels
RA-85800   G-EZAO       BRU / EBBR

 

provoz   nad La Manchem   pobřeží Anglie   letiště
            Wethersfield
            WXF / EGVT

 

go-around (Stansted)   požární trenažér   odletová fronta   Airbus 320
            First Choice Airways
            G-OOAW

 

CFM-56-5A   Boeing 747-400   Boeing 747-400   Boeing 737-800
    Asiana Cargo   Cathay Pacific   Ryanair
    HL7426   B-???   EI-CSN

 

Boeing 737-800   Boeing 757-200   Boeing 757-200   věž
KTHY - Cyprus Turkish Airlines   Thomsonfly   EOS    
TC-MSO   G-BYAO   N926JS    

 

letiště   letiště   letiště   nad Evropou zataženo...
London-Stansted   Woodbridge   Bentwaters    
STN / EGSS       BWY    

 

   
křídlo + winglet   spoilery